Loading...
آمار
  • تعداد کالا: 143
  • بازدید امروز: 4
  • بازدید دیروز: 71
  • بازدید کل: 59140

پاک کن ها و اشتباهی که منجر به اختراعشان شد

|
پاک کن ها و اشتباهی که منجر به اختراعشان شد

پاک کن ها هم مثل تراش ها شکل های مختلف و فانتزی و قشنگ دارن که میتونن هر آدمی تو هر سن و سالی رو مجذوب خودشون کنن.
اما باید بدونید که ماجرای اختراع پاک کن ها خیلی جالب است.
تا قبل از اختراع پاک کن ، اثرات مداد رو کاغذ همچون جوهر ماندگار و ثابت بود نمی شد آن ها را پاک کرد.
بعد از اینکه مدادهای گرافیتی کشف شد ، نوشتن روی کاغذ هم روز به روز افزایش می یافت و احساس نیاز به وسیله ای برای پاک کردن در بین مردم افزایش یافت. در ابتدا برای پاک کردن نوشته ایشان از سنگ یا ماسه و یا پارچه ای مرطوب و کشیدن آن روی کاغذ استفاده می کردند.
مدتی گذشت و مردم کنجکاو و بیکار آن زمان ، متوجه شدند که می شود از خمیر نان به عنوان وسیله ای برای پاک کردن استفاده کنند. روشی که هم اکنون کسانی که با پاستل یا ذغال نقاشی می ککند از ان برای کمرنگ کردن اثرات شان استفاده می کنند.
مدت ها بعد در سال ۱۷۷۰ یک مهندس انگلیسی به نام ادوارد نایرن به صورت کاملا استباهی و تصادفی از یک قطعه لاستیک طبیعی به جای خمیر نان برای پاک کردن استفاده کرد و متوجه شد که این لاستیک خیل بهتر از خمیر نان ، گرافیت به جای مانده روی کاغذ را از بین می برد. وی چون آدم زرنگی بود ، سریع دست به کار شد و شروع به فروش این لاستیک ها به عنوان پاک کن کرد. اما خیلی موفق نبود ، زیرا این پاک کن ها بوی نامطبوع و بدی داشتند و مصرف کنندگان را اذیت می کرد.
راه حل این مشکل در سال ۱۸۳۹ کشف شد. چارلز گودیر روشی برای پخت لاستیک با حرارت زیاد را اختراع کرد. این فرآیند لاستیک را با دوام تر کرده و برای استفاده خانگی مجاز تر کرده و ضرر و بوی کمتری برای مصرف کنندگان داشت.
اما امروزه پاک کن ها به گونه ای دیگر تولید می شوند. ماده اصلی تشکیل دهنده این پاک کن ها لاستیک سینتتیک (مصنوعی) است. پاک کن های گران بها تر هم از ماده ای به نام ونیل ساخته می شوند کخ کیفیت بهتری نسبت به سایر پاک کن ها دارند.
اگر شما هم هنوز مثل من برای نوشتن از پاک کن استفاده می کنید و یا می خواهید لوازم تحریر برای سال جدید تحصیلی برای فرزندانتون بگیرید ، میتونید پاک کن و سایر لوازم تحریر مورد نیازتون رو با قیمت مناسب از تیزپست تهیه کنید.
پس همین الان دست به کار بشید.

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا