Loading...
آمار
  • تعداد کالا: 143
  • بازدید امروز: 107
  • بازدید دیروز: 49
  • بازدید کل: 53656

چه نکاتی را رعایت کنیم تا دستگاه پرینترمان عمر بیشتری کند؟

|
چه نکاتی را رعایت کنیم تا دستگاه پرینترمان عمر بیشتری کند؟
بسیاری از افراد برایشان پیش امده که بخاطر استفاده از کاغذهای بی کیفیت و کاغذهایی که کیفیت پایینی دارند استفاده کرده اند و باعث شده است خسارت جدی در پرینترهای خود دیده اند.

بگذارید چندین مثال از زندگی شخصی خودم به شما بگویم ، من یک پرینتر رنگی جوهر افشان داشتم ، پرینتر های جوهر افشان به دلیل اینکه جوهرهایشان خشک میشود نیاز دارند تا در ماه یا هفته حتما چندین بار از انها استفاده کنید ، من همیشه چندین بسته برگه A4 خریداری میکنم ، کیفیت پایین برگه هایی که استفاده میکردم باعث شد تا چرخ دنده های دستگاه من کامل از بین رفت ، بارها کاغذها در دستگاه گیر کردند و با سختی انها را جدا کردم ، اما سرانجام کار چرخ دنده های دستگاهم اسیب دید و باعث شد هربرگه ای که میگذاشتم ، خورد شده ان را تحویل میگرفتم .

کاغذ مناسب برای دستگاه های فتوکپی رنگی و سیاه سفید

کار اصلی پرینترها پرینت گرفتن و کار کردن انهاست ، اگر شما از کاغذ های بی کیفیت استفاده کنید با مشکل جدی مثل من برخورد خواهید داشت ، امروزه هزینه های تعمیرات و خریداری دستگاه های پرینتر بسیار بالاست ، پس شما بهتر است هزینه های خود را بهینه کنید و از برگه A4 های با کیفیتی مانند copymax استفاده کنید.

روش دیگر محافظت از دستگاه های فتوکپی یا پرینتر

شما باید در هنگام استفاده از کاغذ ها بسیار دقت کنید ، کاغذهای شما تا نخورده باشند ، بهم چسبیده نباشند ، با یک روش ساده (فوت کردن لا به لای کاغذ ها ) میتوانید متوجه شوید که کاغذ ها به هم چسبیده نیستند و با دیدن چشمی چند برگه میتوانید تشخیص دهید که ایا کاغذ ها تا خورده اند یا کاملا سالم هستند ، این روش ساده به شما کمک میکند تا عمر دستگاه خود را افزایش دهید.

نکته دیگری که در انتخاب کاغذ مناسب برای دستگاه‌های کپی یا پرینتر می‌بایست مدنظر قرار گیرد تمرکز بر استفاده از کاغذهایی است که توسط برندهای معروف و خوش نام تهیه می‌شوند. کاغذ مورد استفاده از برندهای معروف باشد تا احتمال تقلبی بودن کاغذ را کاهش دهیم. در صورتی که قصد دارید از برند ناشناخته‌ای کاغذ تهیه کنید، ابتدا برگه‌های مدنظرتان را تست و امتحان کنید (پیش از کسب اطمینان از کیفیت کاغذ، از خرید انبوه خودداری نمایید).

باید توجه داشت که برخی کاغذها به خاطر نوع بافت آنها در حین استفاده پرز می دهند و ذرات ریزی را در دستگاه های کپی پراکنده می‌کنند. همین موضوع سبب آسیب سنسورهای عبور کاغذ، سلوتوئیدها و از همه مهمتر کاغذکش ها و رول های هدایت کاغذ در پرینترها و فتوکپی ها می‌شود. همیشه این نکته را مدنظر داشته باشید که کاغذ از بدو ورود به دستگاههای کپی و پرینتر تا لحظه خروج، مسیر بسیاری را پشت سر می‌گذارد و با قطعات بسیاری در تماس است؛ ازهمین رو یکی از ارکان اصلی در حفظ و افرایش عمر مفید دستگاه‌های کپی است.

پیشنهاد میکنم همین حالا برای محافظت از دستگاه خود به صفحه ی محصولات بروید و برگه های با کیفیت کپی مکس را تهیه کنید.

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا