Loading...
آمار
 • تعداد کالا: 143
 • بازدید امروز: 30
 • بازدید دیروز: 49
 • بازدید کل: 53579

آثار و فواید رعایت حجاب و پوشش اسلامی چیست ؟

|
آثار و فواید رعایت حجاب و پوشش اسلامی چیست ؟
رعایت حجاب میتواند شما را از گناهان احتمالی دور سازد و همچنین میتواند باعث شود تا شما چهره ی بهتری داشته باشید.
تیزپست در این راستا مقاله ای به شرح زیر اماده کرده است.

هر گاه از زنان رسول متاعی می طلبید از پس پرده بطلبید ، که حجاب برای آن که دل های شما و آن ها پاک و پاکیزه بماند ، بهتر است. – سوره ی احزاب : آیه ی ۵۳

واژه عفاف در منابع لغوی به خودداری از چیزی که حلال نیست. یا خودداری از گفتار یا کرداری که جایز و شایسته نیست. تعریف شده است. راغب اصفهانی آن را حالت نفسانی می داند که به واسطه آن غلبه شهوت جلوگیری می کند.. در قران کریم «حالت نفسانی که از غلبه شهوت باز دارد » آمده است . به بیان قران کریم عفیف به شخصی اطلاق می شود که خود نگهدار وبا مناعت باشد.

مطابق این معنا، عفاف در مفهوم عام خود عبارت از خویشتن داری در مقابل هر نوع تمایل افراطی نفسانی است.

تاریخ حجاب به آفرینش اولین موجودات روی زمین یعنی آدم و حوا روی زمین بازمی گردد و فراز  و نشیب هایی که در طول تاریخ پیش آمده است نتواسته است آن را محو کند.

در قرآن ، الزام زنان مسلمان به رعایت حجاب اینگونه بیان شده است : “‌ ای پیامبر! به همسران‌ات و دختران‌ات و همسران کسانی که مؤمن هستند بگو: چادرهای‌شان را بر خود فرو پوشند [تا بدن و آرایش و زیورهای‌شان در برابر دید نامحرمان قرار نگیرد.] این [پوشش] به این‌که [به عفت و پاکدامنی] شناخته شوند نزدیک‌تر است، و در نتیجه [از سوی اهل فسق و فجور] مورد آزار قرار نخواهند گرفت‌”‌ (سوره‌ی احزاب: آیه‌ی ۵۹)

آثار و فواید رعایت حجاب و پوشش اسلامی

بنابراین ، همانطور که می بینید در قرآن به وضوح ذکر شده است که زنان مسلمان باید حجاب را رعایت کنند. اما در ادامه می خواهیم که با هم فواید و برکات رعایت و حفظ حجاب را با هم بررسی کنیم ؛

 1. نزدیکی به خداوند متعال و همچنین تقویت معنویت در زندگی که مهم ترین ثمره ی حفظ حجاب است. زیرا با رعایت حجاب ، اوامر الهی را اطاعت کرده و به همین واسطه در جهت رضایت الهی قدم برداشته اید.
 2. باعث سلامت زنان در جامعه می شود ، چرا که اگر زنان حجای اسلامی را رعایت کنند امتیازات ظاهری او از بین می رود و توجهات و اذهان عمومی به علم ، هنر ، ادب و.. زن جلب می شود و همه ی توان زن صرف زیبایی او نمی شود و فرصت برای شکوفایی او در سایر زمینه های ارزشمند فراهم می شود. همانطور که پوست میوه محافظ سلامتی و تازگی میوه است ، حجاب هم باعث طراوت و سلامت زن می شود.

امام صادق (ع) در این زمینه می فرمایند :  حجاب زن ، برای طراوت و زیبایی او مفیدتر است.

 1. یکی دیگر از فواید و آثار حجاب استحکام در رابطه و پیوند خانوادگی است. حجاب باعث اختصاص یافتن التذاذهای جنسی به محیط خانواده و در کادر ازدواج مشروع می شود.

بنابراین می توان گفت زنی که چادر بر سر خود می گذارد ، نه تنها اولین قدم در حفظ کانون گرم         خانواده برداشته است ، بلکه آبرو و شرافت مادری را نیز به همین وسیله فراهم می کند.

 1. حجاب همچنین در سلامت و پاکی اجتماع موثر است. چرا که با استحکام خانواده به عنوان پایه و اساس اجتماع ، سبب استحکام و همچنین سلامت جامعه می شود.

از دیگر فوائد حجاب و پوشش مناسب اسلامی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ایجاد تمایل در جوانان برای ازدواج
 • ایجاد آرامش روانی
 • ارتقای ارزش و احترام زن در جامعه
 • مبارزه با تهاجم فرهنگی
 • مانع شیوع و گسترش فحشا و منکر در سطح جامعه
 • دادن هویت به زن در سطح جامعه

شناخته شدن انسان به ایمان و عفاف ، سالم ماندن از طمع دیگران را به دنبال دارد.

پس اگر شما هم لزوم رعایت حجاب و پوشش اسلامی را به درستی درک کردید می توانید به قسمت حجاب و عفاف سایت تیزپست مراجعه کنید و از کالاهای موجود استفاده کنید. 

0
نظرات
  ارسال نظر
  برگشت به بالا