Loading...
آمار
  • تعداد کالا: 143
  • بازدید امروز: 56
  • بازدید دیروز: 49
  • بازدید کل: 53605

تاثیر خواندن و نوشتن مقاله دیجیتال بیشتر است یا کاغذی؟

|
تاثیر خواندن و نوشتن مقاله دیجیتال بیشتر است یا کاغذی؟

یادم می اید در طی چندین سالی که توانایی خواندن و نوشتن بلدم همیشه درخانه از لوازم دیجیتال استقاده میکردم ، کامپیوتر ، گوشی ، لب تاب و .... اما یک نکته بسیار جالب این بود که مطالب دیجیتالی از حافظه ام فراموش میشدند، طبق تحقیقات دانشمندان و طبق اموزه هایی که داشتم با سختی و فشار های بسیار زیاد به سمت نوشتن مطالب بر روی کاغذ رسیدم ، وقتی روی کاغذ مینوشتم دیگر مشکل فراموشی نداشتم.

یکی از ویژگی هایی که اموزش های سنتی و نوشتنی دارند این است که دیگر مطالب به سادگی از یادتان نمیرود ، دانشمندان میگویند هنگامی که شما چیزی را مینویسید به هیچ چیز دیگر جز ان مطلبی که مینویسید نمیتوانید فکر کنید، در قران نیز خداوند به معجزه ی قلم قسم خورده است .

بارها برایم پیش امده جزوه های الکترونیک نوشتم و در اختیار دوستانم قرار دادم ، هر بار که این کار را کردم تعداد نارضایتی ها و تعداد افرادی که از امتحان و سخت بودن موضوع شکایت میکردند بیشتر و بیشتر میشد ، در دروس محاسباتی مثل ریاضی و فیزیک نمودار هایی که با دست رسم میشدند دقت کمتری داشتند و دارند اما بازده بیشتری را دارند .

وقتی شما از لوازم دیجیتال استفاده میکنید به این نکته ایمان می اورید که موبایل است ، تبلت است و .... هوش مصنوعی دارد و نیاز به محاسبه کردن ندارید ، طبق این اشتباه محاسبات را فراموش میکنید بازده کمتری میگیرید و در انتها نیاز شدید به رفع مشکل پیدا میکنید ، بارها به کررات پیش امده که افراد با سواد و متخصص درس هایی بسیار اسان را از طریق راه های دیجیتالی اموزش دادند و در انتها نتایج و بازخورد های دانشجویان کمتر شده .

شما هم از همین حالا شروع به تغییر کنید ، با کاغذ و قلم اشتی کنید ک از لوازم دیجیتالی سعی کنید دور باشید.

برنامه هایی که بر روی کاغذ باشند معمولا بیشتر اجرا میشوند تا برنامه های دیجیتال . نوشتن معجزه ای در پیش دارد که خداوند در قران به معجزه ی قلم قسم خورده است .

اگر احساس میکنید با کمی تغییر میتوانید بهترین نتایج را بگیرید از فروشگاه اینترنتی تیزپست کاغذ و قلم خود را انتخاب کنید و معجزه را شروع کنید.

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا