Loading...
آمار
  • تعداد کالا: 143
  • بازدید امروز: 57
  • بازدید دیروز: 130
  • بازدید کل: 53888

رسیدن به موفقیت تنها با یک راه حل ساده !!!

|
رسیدن به موفقیت تنها با یک راه حل ساده !!!

افکارتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند.   برایان تریسی

سلام و عرض ادب خدمت همه.

حتما همه ی شما داستان خودکار فضایی چند میلیون دلاری آمریکایی ها رو شنیدید ، خب اگرم نشنیدید تا ته این داستان همراه من باشید.

در دهه ی ۶۰ میلادی و در جریان رقابت های سخت و تنگاتنگ بین دولت های آمریکا و روسیه ، ناسا به یک مسئله بزرگ برخورد. این مسئله این بود که خودکارهایی که برای محققان فضایی خودشون تولید کرده بودن ، به دلیل شرایط خلاء و همچنین عدم جاذبه ، قادر به نوشتن نبود ! به همین دلیل سریع دست به کار شد و کلی دانشمند و پروفسور و... از سرتاسر ایالت استخدام کرد تا بتونن یه خودکار مناسب با شرایط خلاء تولید کنند. این تحقیقات بیش از یک دهه طول کشید و تقریبا ۱۲ میلیون دلار صرف این تحقیقات شد و در نهایت آمریکایی ها توانستند خودکاری تولید کنند که قادر به نوشتن در خلاء باشد ، زیر آب و روی هر نوع سطحی حتی کریستال هم بتواند بنویسد و از دمای زیر صفر تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد کار کند.

در عین حال روس ها ، به جای اینهمه برو و بیا و هزینه و...با یک راه حل ساده مسئله را حل کردند ؛ می دانید راه حل آن ها چه بود ؟؟

خب این خیلی ساده بود ، آن ها از مداد استفاده کردند !!!

البته درباره ی صحت و درستی مطلب فوق ، حرف و حدیث زیادی اومده و عده ای این خبر رو شایعه ای بیش نمیدونن ، ولی هدف من از بازگو کردن این داستان چیز دیگه ای بود.

مسئله ای که روس ها و آمریکایی ها در دهه ۶۰ با آن برخورد کردند ، مشابه همان مسائلی است که همه ی ما در زندگی روزمره با آن برخورد می کنیم. طرز تفکر و دیدگاه ما نسبت به یک موضوع و تمرکز روی چگونگی حل کردن آن تفاوت های زیادی ایجاد می کنه.

پس از همین الان طرز فکرتون رو نسبت به مسائل عوض کنید و در حین مواجه با مسائل و موضوعات مختلف ، به جای عجله در تصمیم گیری ، یکبار دیگر روی آن ها فکر کنیم ، شاید راه حل ساده تری داشته باشند !!!

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا